Olağanüstü Bir Gece

Arka Kapak Bilgisi. Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir.

Responsive image
YAZAR
Stefan Zweig
DOSYA BOYUTU
2,33 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786052133743

Bir Olağanüstü Bir Gece kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Olağanüstü Bir Gece kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Stefan Zweig tarafından yazılmıştır.


O gece bambaşka birine dönüştü: tutkularını, hayatın anlamını, kendini yeniden buldu.“Kendini bulabilen kişinin dünyada kaybedecek hiçbir şeyi kalmaz.” Bu notlar bir burjuvanın itirafıdır. Varlığının çevresinde döndüğü bir eksen hâline gelen o altı saatlik deneyim Baron için âdeta bir uyanış olur. Hayatın diğer alanlarında son derece başarılı ancak kayıtsızlık hastalığına tutulmuş bir adamken yaşadığı deneyimle akvaryumundan dışarı çıkar, tehlikenin verdiği hazzı alır, hayatın ve varoluşun anlamını sorgular. Zweig 1922’de yazdığı novellada hümanist yanını tekrar gözler önüne sermiştir. İnsan doğasını, çeşitliliğini kucaklayan yazar, toplum tarafından dayatılan kurallar ve sunulan birkaç seçenekle ürkekçe yaşayanlardansa hayata tutku ve hayranlıkla sarılıp onu tümüyle kucaklayan insanların daha zengin ve tatmin edici bir yaşam süreceğini öne sürer.(Tanıtım Bülteninden)  


Stefan Zweig - Olağanüstü Bir Gece - PDF - E Kitap - Sayfa 70. Olağanüstü Bir Gece PDF. Kısa fakat etkili bir kitap.. Yazar Stefan Zweig tarafından kaleme alınmış kısa kitabı sizlere kahve molasına...